Startsida - LOK:s månadskalender

Månadskalender mars 2021

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
v 09 LOK-gårdsvärdar
Görel Johansson, Adam Lidvik
 
1   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
Ti 2   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
17:45  Gul/Orange: Förenkla  Björn Knuthammar        Mer information
18:00  Violett: Intervaller med svart  Patrik Gustavsson        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Julia Modig Tjärnström   Grusväg   30  Mer information
On 3            
To 4 17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta  Johan Otterström        Mer information
18:00  Stigdistans  Hanna Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 5            
6   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
10:00  Orange/Violett: Teknikträning på Åkerbo-kartan  Christer Lindell   Skog   80  Mer information Anmälan
12:00  Svart: OL-träning, Åkerbokartan  Peter Olin   Skog   60  Mer information Anmälan
7   Sunes bana, Vidingsjö  Motionskommittén        Mer information Anmälan
v 10 LOK-gårdsvärdar
Henrik Elnegård, Linnea Larsson
 
8 Internationella kvinnodagen   
  Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
Ti 9   Sunes bana  Motionskommiten        Mer information
17:45  Gul/Orange: Löpträning distans med karta, Ta med egen kompass och pannlampa  Malin Nilsson   Stig     Mer information
18:00  Violett: Intervaller med svart  Johan Åtting        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Christian Enberg   Stig   30  Mer information
On 10            
To 11 17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta (Stigdistans)  Martin Jareland        Mer information
18:00  Stigdistans  Hanna Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 12            
13   Marscup #1, Vidingsjö  Motionskommittén        Mer information Anmälan
09:30  Försäsongsaktivitet, Digitalt  Johan Otterström      390  Mer information
13:00  Svart/Violett: OL i Borensberg  Niklas Olsson   Skog   60  Mer information
14   Marscup #1  Motionskommiten        Mer information
10:30  Orange: Marscup  Johan Otterström      60  Mer information Anmälan
v 11 LOK-gårdsvärdar
Maud Göthe Lundgren, Jan Lundgren
 
15 18:00  Styrelsemöte -digitalt  Lena Strömbäck        Mer information
Ti 16 17:45  Gul/Orange: 2.5 km på tid, Ta med SI-pinne  Kristina Ljunggren        Mer information
18:00  Violett: 2.5 km på tid, Ta med SI-pinne  Kristina Ljunggren        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Hanna Modig Tjärnström   Stig   30  Mer information
On 17 18:00  Arrangörsmöte, ÖOF, Zoom  Per Magnusson        Mer information
To 18   Skjutet på framtiden - Natt-KM, Banläggare: Johan Persson  Frida Jönsson Hellstadius   Malmslättskogen: Bröt och bitvis snabbblöpt     Mer information
17:45  Orange/Violett: Löpträning med karta stigdistans  Patrik Gustavsson        Mer information
18:00  Stigdistans  Julia Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 19            
20 Vårdagjämningen   
  Marscup #2, OK Skogsströvarna  Motionskommittén        Mer information
10:00  Ungdomarnas brutalpass  Martin Jareland   Grusvägar/Stig   60-120  Mer information Anmälan
10:00  Teknikträning, Grytsjön  Hanna Modig Tjärnström   Skog   60-90 min  Mer information Anmälan
21   Marscup #2  Motionskommiten        Mer information
v 12 LOK-gårdsvärdar
Ulf Jonare, Kajsa Malmström
 
22   OL i Slaka  Johan Persson   Skog   45  Mer information Anmälan
18:00  Styrelse diskussionsmöte - digitalt  Lena Strömbäck        Mer information
Ti 23 17:45  Gul/Orange: Stafett med gaffling  Christer Lindell        Mer information
18:00  Violett: Intervaller med svart  Martin Jareland        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Jörgen Sköld   Eljusspåret   30  Mer information
20:00  Planeringsmöte ungdomsträningar Gul/Orange/Violett  Björn Knuthammar      60  Mer information Anmälan
On 24            
To 25 17:45  Orange/Violett: Kompass-OL för alla  Thomas Stenström      75  Mer information
18:00  Stigdistans  Hanna Modig Tjärnström   Stig/obanat   60-90 min  Mer information Anmälan
Fr 26            
27   Marscup #3, IFK Linköping  Motionskommittén        Mer information
10:00  Orange/Violett: Teknikträning, Grytsjön  Johan Otterström        Mer information Anmälan
28 Sommartid börjar   
  Marscup #3  Motionskommiten        Mer information
10:30  Orange: Marscup, IFK Linköping  Johan Otterström        Mer information Anmälan
v 13 LOK-gårdsvärdar
Åke Ljunggren, Kristina Ljunggren, Klara Ljunggren, Pedro Lundquist
 
29            
Ti 30 17:30  Vit: Koll på kartan, LOK-gården  Johan Otterström        Mer information
17:45  Gul: Vårsäsongsstart  Emmy Lindgren        Mer information
17:45  Orange: Kompassträning  Emma Berggren        Mer information
18:00  Motionsgrupp  Peter Svenmarck      60  Mer information
18:00  Violett: Kompassträning  Emma Berggren        Mer information
18:00  Svart: Intervaller, LOK-gårdsparkeringen  Maxime Bonneau   Skog   30  Mer information
On 31            


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 181128, 21:58:02