Ungdom - Träning/Tävling

Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret

Månadskalender april 2020

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
On 1 19:00  Natt-KM - ARRANGERAS ANNAT DATUM  Johan Persson        Mer information
To 2 17:45  Gul/Orange/Violett: 100m intervaller i skog/stig, Koll av dubbelsteg på 100 m  Patrik Nilsson   Stig och skog   75  Mer information
Fr 3            
4   Träningsmöjligheter i Östergötland  Magnus Herberthson        Mer information
5 14:00  gul/orange/violett: Orienteringsträning, Finspång  Johan Otterström        Mer information Anmälan
v 15 LOK-gårdsvärdar
Åke Ljunggren, Klara Ljunggren, Kristina Ljunggren, Jonas Schedin
 
6            
Ti 7 17:30  Vit: Linje-OL  Björn Knuthammar      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning (veckans bana?)  Henrik Elnegård        Mer information
19:15  Ledarträff Grön grupp  Tomas Boman        Mer information
On 8            
To 9 Skärtorsdagen   
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning  Henrik Elnegård        Mer information
Fr 10 Långfredagen   
  Träningsmöjligheter i Östergötland  Magnus Herberthson        Mer information
11 Påskafton   
12 Påskdagen   
v 16 LOK-gårdsvärdar
Gitte Engström, Stefan Engström, Thomas Rimhagen, Therese Klintberg
 
13 Annandag påsk   
Ti 14 17:30  Vit: Koner och passa kartan  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Teknik  Thomas Stenström      75  Mer information
On 15            
To 16 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Johan Åtting      75  Mer information
Fr 17            
18   Träningsmöjligheter i Östergötland  Magnus Herberthson        Mer information
19            
v 17 LOK-gårdsvärdar
, Linda Ahl, Liselott Roth, Elisabet Wiklund, Elin Wiklund
 
20            
Ti 21 17:30  Grön (nybörjargrupp): Terminsstart, LOK-gården  Tomas Boman      90  Mer information
17:30  Vit: Springa med pinne  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Teknik  Roger Kihlberg      75  Mer information
19:15  Planering ledare Gul/Orange/Violett  Henrik Elnegård   Styrelserummet   60  Mer information
On 22            
To 23 17:45  Gul/Orange/Violett: Stafetter  Rikard Borg      75  Mer information
Fr 24            
25            
26            
v 18 LOK-gårdsvärdar
Mats Forsman, Åsa Forsman, Patrik Nilsson, Jörgen Blomvall
 
27            
Ti 28 17:30  Grön, LOK-gården  Tomas Boman      90  Mer information
17:30  Vit: Vägval  Mats Adolfsson      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Teknik  Patrik Nilsson      75  Mer information
On 29   Ungdomsserien deltävling 1, OK Eken  Johan Otterström        Mer information
To 30 Valborgsmässoafton   
17:45  Gul/Orange/Violett: ingen träning  Henrik Elnegård        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 141230, 17:52:42