Ungdom - Träning/Tävling

Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret

Månadskalender maj 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
On 1 Första maj   
08:30  Svartåfejden, Mjölby OK          Mer information
To 2   Ungdomsserien deltävling 1, IFK Linköping  Johan Otterström        Mer information
17:45  Violett: Öppen 5 på ungdomsserien          Mer information
Fr 3   Swedish League, #4, sprint (WRE), Järla Orientering          Mer information
4   Swedish League, #5, medeldistans (WRE), Järla Orientering          Mer information
  Tisarträffen, dag 1, medel          Mer information
  Ungdomsläger Tisarstrand  Kristina Ljunggren        Mer information Anmälan
5   Swedish League, #6, final, jaktstart, Tullinge SK          Mer information
  Tisarträffen, dag 2, lång          Mer information
v 19 LOK-gårdsvärdar
Julia Modig Tjärnström, Hanna Modig Tjärnström, Kajsa Hammarström, Johan Allard, Sofia Salomonsson
 
6 18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 7 17:00  Orange/Violett: NOK-träning  Martin Jareland      240  Mer information Anmälan
17:30  Grön grupp, Passa kartan i skogen, tumgreppet  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:30  Försäljning av begagnade orienteringskläder  Marie Rubér      120  Mer information
17:45  Gul: Keps-OL  Gaute Thomassen        Mer information
On 8 16:30  Ungdomsresa till Ljungsbrokampen  Martin Jareland        Mer information Anmälan
16:45  Ljungsbrokampen, OK Skogsströvarna  Börje Andersson        Mer information
To 9 17:45  Gul/Orange/Violett: Backintervaller i skog  Patrik Nilsson   skog / öppen mark   60  Mer information
19:15  Orange grupp: Möte om föräldratävlingen , LOK-gården  Tina Lindgren        Mer information
Fr 10            
11   Närkekvartetten, #1, medel, Garphyttans IF, Hagaby GoIF          Mer information
12   Närkekvartetten, #2, lång, Garphyttans IF, Hagaby GoIF          Mer information
  O-Ringen, utb i Tävlingsadm,LOK-Gården  Bengt Östlund        Mer information
v 20 LOK-gårdsvärdar
Frida Karlsson, Anna-Lena Karlsson, Magnus Sahlman, Maria Jareland
 
13 18:00  Rockgympa, Bäckskolan  Gustav Lidén      60  Mer information
Ti 14   Staffans Minne, Boxholms OK          Mer information
  Landeryds PRO, 09-15 Vårfest  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön grupp, Tävlingsteori och 2 små banor  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
On 15 18:00  Ungdomsserien deltävling 2, Linköpings OK  Hanna Roth        Mer information
18:00  Klubb-OL   Erik Malmberg   Skog     Mer information Anmälan
To 16   LOK-gården STÄNGD          Mer information
17:45  Sprint KM, OL-arrangemangskommitten  Henrik Tosteberg   asfalt     Mer information
Fr 17            
18   Närkekvartetten, #3, medel, KFUM Örebro OK          Mer information
19   DM, sprint, OK 64 Torpa          Mer information
v 21 LOK-gårdsvärdar
Annika Ivarsson, Magnus Herberthson, Jan Lundgren, Maud Göthe Lundgren
 
20 18:00  Stationsgympa, Bäckskolan   Frida Karlsson        Mer information
Ti 21   Landeryds PRO., kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön grupp, Orienteringsbana runt handikappspåret  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Orange: Provspringa banor  Tina Lindgren        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Hållpunkts-OL  Marie Rubér        Mer information
On 22 18:00  Klubb-OL   Stina Anderjon   Skog     Mer information Anmälan
To 23   Blodomloppet, Anmälan funktionär  Karin Olofsson        Mer information Anmälan
  LOK-gården STÄNGD          Mer information
17:45  Gul/Orange: Lag på Blodomloppet (5 eller 10 km) alt. funktionär, Gul/Orange grupp  Ulf Jonare   Asfalt     Mer information Anmälan
Fr 24   Tävling i Radiopejling , Bergslagens Rävjägare  Mattias Eriksson        Mer information
25   Radiopejlingsorientering  Mattias Eriksson        Mer information
26 Mors dag   
  Pekingduon, Matteus SI  Filip Strömbäck        Mer information
v 22 LOK-gårdsvärdar
Fredrika Vångell, Pia Vångell, Tomas Vångell, Börje Andersson
 
27   Rockgympa, Bäckskolan  Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 28   Landeryds PRO, kl 09-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:30  Grön grupp, Stjärnorientering  Carolina Magnusson      90  Mer information
17:30  Vit, LOK-gården  Johan Otterström      90  Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: U10-milasamling  Rikard Borg        Mer information
On 29   Ungdomsserien deltävling 3, Björkfors GoIF  Johan Otterström        Mer information
To 30 Kristi himmelfärdsdag   
17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
Fr 31   SM, sprint, individuell, kval, Forsa OK, Hudiksvalls OK, Ljusdals OK          Mer information
  Västerviks SSK hyr LOKgården 31/5  Lars-Erik Henriksson        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 141230, 17:52:42