Ungdom - Träning/Tävling

Testrunda

Tider testrunda 2,5km spåret
Tider testrunda handikappspåret

Månadskalender januari 2019

Nu visas följande program:
Senior- och juniorkalendern    
Ungdomarnas kalender
Kalender på startsidan
Veteranernas kalender
LOK-gården, uthyrning mm
 
<< Föregående månad
Nästa månad >>

Datum  Tid  Aktivitet  Ansvarig  Underlag  Tid   
Ti 1 Nyårsdagen   
On 2            
To 3 17:45  Gul/Orange/Violett: Egen träning          Mer information
Fr 4            
5 Trettondagsafton   
6 Trettondedag jul   
09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 02 LOK-gårdsvärdar
Ann-Sofie Svensson, Jörgen Svensson, Peter Aronsson, Robert Högberg
 
7 18:00  Stationsgympa , Bäckskolan   Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 8 17:45  Gul/Orange/Violett: 2,5 km på tid  Kristina Ljunggren        Mer information
On 9            
To 10   Gul/Orange/Violett: Reflex par-OL  Martin Jareland        Mer information
Fr 11            
12 10:00  LOK Sprint Cup deltävling 3     Asfalt/Gräs   15  Mer information
13 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 03 LOK-gårdsvärdar
Roger Stigsson, Leif Sjögren, Karin Skullman, Pelle Skullman
 
14 18:00  Rockgympa+innebandy , Bäckskolan   Frida Karlsson      60  Mer information
Ti 15 10:00  Landeryds PRO kl 10-12  Lars-Erik Henriksson        Mer information
17:45  Gul/Orange/Violett: Stafetträning  Bertil Eronn        Mer information
On 16 17:15  Midvinterduell etapp 3, Borensberg  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 17 17:45  Gul/Orange/Violett: Distans-OL  Patrik Gustavsson        Mer information
Fr 18            
19 08:30  Tränarutbildning: Full koll- orientering på gul till orange nivå, Östergötlands orienteringsförbund  Marie Rubér        Mer information Anmälan
20 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 04 LOK-gårdsvärdar
Roger Kihlberg, Ulrika Kihlberg, Patrik Gustavsson, Peter Svenmarck
 
21            
Ti 22 17:45  Gul/Orange/Violett: Poängjakt  Patrik Nilsson   Skog   45  Mer information
On 23            
To 24 17:45  Gul/Orange/Violett: Snöpuls med pulka  Thomas Stenström        Mer information
Fr 25            
26            
27 09:30  Sunes bana, LOK-gården  Motionskommitten        Mer information
v 05 LOK-gårdsvärdar
Martin Strömgren, Elin Nilsson, Ulf Jonare, Kajsa Malmström
 
28            
Ti 29 17:45  Gul/Orange/Violett: Intervaller med seniorer  Johan Åtting        Mer information
On 30 17:00  Midvinterduell etapp 4, Boxholm  Erik Martinsson   Skog   40-60  Mer information
To 31 17:45  Gul/Orange/Violett: Löpträning  Henrik Elnegård        Mer information


Mer information Allmän info om träningar

[P] Sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
[P] Förenklad sida för utskrift (respekterar val av kalendrar)
Senast uppdaterad: 141230, 17:52:42